روش نگهداری گیاه آرالیای برگ پهن ژاپنی – (Aralia)
۰

معرفی
آرالیای ژاپنی، با برگ‌های ارتجاعی و محکم خود، تقریبا در هر محیط و هر شرایطی دوام می‌آورد؛ همین موضوع باعث شده که این گیاه بهترین انتخاب برای کسانی باشد که به تازگی باغبانی و نگهداری از گیاهان را آغاز کرده‌اند.
با گُل سِتان همراه باشید تا روش نگهداری گیاه آرالیای برگ پهن ژاپنی را بدانید.

اگر مکانی را سراغ دارید که هیچ گیاهی در آن رشد نمی‌کند، آرالیای برگ پهن ژاپنی را به آنجا ببرید! بعد از مدتی خواهید دید که آرالیای قهرمان، برخلاف گیاهان قبلی به خوبی به رشد خود ادامه می‌دهد.

در پاییز شاهد خوشه‌های زیبایی از شکوفه‌های سفید رنگ خواهید بود که بعدا به توت سیاه تبدیل می‌شوند. اگر باغچه شما پر از پرنده شد تعجب نکنید! پرندگان عاشق میوه‌های این گیاه هستند و تا زمانی که آرالیا میوه می‌دهد، مرتبا به باغچه شما سر می‌زنند.

آرالیای برگ پهن ژاپنی، با برگ‌های براق و ساقه‌های بلند خود، تا ۲ حدود متر رشد می‌کند. هر چه آرالیا بیشتر رشد کند، بیشتر به سمت پایین خم می‌شود.
برگ‌ها‌ی زیبا، براق و سبز رنگ این گیاه باعث شده که آرالیا برگ پهن در لیست‌ خرید گیاه آپارتمانی نقش مهمی را ایفا کند.

روش نگهداری
اکنون روش نگهداری گیاه آرالیای برگ پهن ژاپنی را شرح میدهیم:

نور
بهتر است آرالیای برگ پهن را در بخش شرقی و یا غربی تابش خورشید قرار دهید. آرالیا در اکثر مکان‌هایی که از نور کافی و سایه نسبی برخوردارند به خوبی رشد می‌کند.

آبیاری
برای آبیاری گیاه آرالیای برگ پهن ، اجازه دهید روی خاک کاملا خشک شود سپس اقدام به آبیاری کنید.
آبیاری بیش از اندازه موجب پوسیدگی ریشه های این گیاه میشود.
و بهتر است از آب بدون کلر استفاده کنید.

دما
دمای مناسب برای نگهداری گیاه آرالیای برگ پهن ژاپنی ۱۵ الی ۲۰ درجه سانتی گراد میباشد به طور کلی این گیاه دمای کمتر را دوست دارد.

رطوبت
گیاه آرالیای برگ پهن نیازمند رطوبت بالایی است و در تابستان باید هر روز آبپاشی شود. همچنین برای تامین رطوبت میتوانید ظرفی پر از آب در کنار آن قرار دهید و یا زیر گلدانی بزرگ تری انتخاب کرده و آنرا پر از سنگ کرده و تا نیمه ی آن را پر از آب کنید و گلدان را بر روی آن قرار دهید به نحوی که کف گلدان با آب در تماس نباشد.

شرایط مراقبت از آرالیا برگ پهن
خاک
خاک مناسب برای گیاه آرالیای برگ پهن ، کمپوست با زهکشی خوب میباشد.

هرس کردن
در ادامه ی روش نگهداری گیاه آرالیای برگ پهن ژاپنی باید بگوییم نیازی نیست این گیاه را خیلی هرس کنید. اما اگر برگ‌ها بیش از حد رشد کردند و یا گیاه کاملا به یک سمت خم شد، می‌توانید آن را کوتاه کنید.
اگر ظاهر مرتب و باطراوت گیاه برایتان مهم است، پس طبق یک برنامه ثابت به هرس کردن آنها مشغول شوید.
در پایان زمستان، بخشی از گیاه که به زمین رسیده را ببرید تا در بهار زیباتر و درخشان تر رشد کند. در کل هرس کردن به آرالیا آسیبی نمی‌رساند.

در مجموع در این مطلب سعی کردیم از روش نگهداری گیاه آرالیای برگ پهن ژاپنی سخنی به میان آورده باشیم؛ باوجوداین چنانچه حین خواندن مطلب، سوالی به ذهنتان رسیده است اما پاسخ آن را نیافته‌اید و نیاز به مشاوره گیاه دارید ، می‌توانید آن را از طریق بخش نظرات با کارشناسان گُل‌سِتان درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X